Szum Rumi

W Rumi powstanie mural – miasto szuka wykonawcy

Rumia szuka wykonawcy muralu na elewacji budynku przy ulicy Dąbrowskiego 5. Jeżeli macie pomysł na jego wykonanie, możecie wziąć udział w ogłoszonym właśnie konkursie. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę pieniężną.

Jak można dowiedzieć się ze strony miasta – praca musi być wyjątkowa, wyróżniać się wartością artystyczną oraz prezentować Rumię jako miasto nowoczesne i kreatywne.

Fot. Miasto Rumia

Konkurs jest w pełni otwarty, swoją propozycję może zgłosić każdy. Dla autora najlepszej pracy czeka nagroda pieniężna w wysokości 3 000,00 PLN brutto. Na wykonanie muralu przewidziano kwotę 14 000,00 PLN brutto. Na wszystkie prace czekamy w nieprzekraczalnym terminie do 28 kwietnia.

Szczegóły znajdują się w regulaminie.

***

Historia polskich murali sięga czasów PRL. Wówczas służyły one głównie do celów reklamowych. W tej roli nie miały zresztą zbyt dużego sensu, bowiem promowały przede wszystkim rynkowych monopolistów, takich jak Pewex czy PKO.

XX i XXI wiek przyniósł całkowitą redefinicję tego rodzaju twórczości. Ostatnie kilkanaście lat to prawdziwy renesans murali. W całej Polsce powstają prace, które zaskakują pomysłowością i jakością wykonania. W pobliżu Rumi miejscem słynącym z pięknych murali jest gdańska Zaspa.

3 komentarze