Szum Rumi

O blogu i autorze

Cześć!

Nazywam się Darek Rybacki, a to co widzicie dookoła to mój blog 🙂

Od urodzenia mieszkam w Rumi. Przez wiele lat nasze miasto uznawane było za brzydkie, nudne, bez historii i perspektyw na przyszłość. Nic bardziej mylnego!

Rumia nigdy nie będzie miała modernistycznej gdyńskiej architektury czy setek gdańskich zabytków. Daleko nam też do sopockiego kurortu, chociaż niewiele osób wie, że jeszcze sto lat temu okolice Zagórza były tłumnie odwiedzane przez kuracjuszy.

Rumia jest za to miejscem pełnym nieznanych, nieoczywistych historii, których odkrywanie może przynieść wiele satysfakcji. Jest to też wygodne miasto, w którym przyjemnie się żyje – o ile przymknąć oko na pewne drobne niedogodności. W ostatnich latach Rumia rozpędziła się inwestycyjnie i organizacyjnie, co dobrze wróży na przyszłość.

Dlatego też z dumą i bez kompleksów chciałbym pisać o naszym mieście. I po to powstał blog Szum Rumi.

Trochę o mnie:
Urodziłem się w 1989 roku. Uczyłem się kolejno w SP nr 4 (obecne Gimnazjum nr 2), SP nr 9, Gimnazjum nr 2 w Rumi. Następnie ukończyłem II LO im. Adama Mickiewicza w Gdyni, filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Warszawskim.

Zawodowo niemal od początku kariery związany jestem z gdyńskim samorządem. Specjalizuje się zagadnieniach związanych z komunikacją, promocją, marketingiem w jednostkach samorządu terytorialnego. Pracowałem w Dziale Promocji Gdyńskiego Centrum Sportu, obecnie mam przyjemność pełnić funkcję kierownika Działu Marketingu i Komunikacji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni.

Poza zagadnieniami związanymi z Rumią interesuje się historią Polski, szczególnie okresem Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Uczę się grać na gitarze (z marnym skutkiem). Uwielbiam las, ognisko, ubłocone buty i srogie zimy. Reportaże Kapuścińskiego i Springera. Pana Tadeusza, Beniowskiego i Gwiezdne wojny.