Szum Rumi

Jaśniej w Rumi dzięki nowemu oświetleniu

Rumia z nowym oświetleniem. Ponad 1700 oszczędnych opraw oświetleniowych LED zamontowano przy głównych ulicach Rumi. Modernizacja oświetlenia ulicznego realizowana jest w dużej części ze środków zewnętrznych.

Instalacja oświetleniowa została wymieniona przy kilkudziesięciu ulicach Rumi: m.in. ulicach Starowiejskiej, Sobieskiego, I Dywizji Wojska Polskiego, Ceynowy, Grunwaldzkiej, Kamiennej, Kosynierów, Młyńskiej, Dębogórskiej, Wybickiego, Piłsudskiego, Pomorskiej i Dąbrowskiego. Modernizacja objęła także naświetlacze przy skate parku w Janowie (ul. Bolesława Krzywoustego).

W ramach inwestycji wymieniono także część wysięgników przy ulicach Ceynowy, Stefana Batorego, Dębogórskiej, Gdańskiej i Derdowskiego.

Całkowity koszt inwestycji to 3,6 miliona złotych, z czego ponad 3 miliony to dofinansowanie pozyskane przez Urząd Miasta z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wkład własny miasta to zaledwie 545 tysięcy złotych.
Nowe, energooszczędne lampy pozwolą na oszczędności rzędu 170 tysięcy złotych rocznie.

1 komentarz

  • Czyli ktoś (nie Rumia) zapłacił za coś co nie zwróci się nawet za 20 lat. A diody pracują przez około 25 do 50 tys godzin, czyli po 10 latach będzie trzeba wymienić je na nowe. Choć rozróżnialność kolorów poprzednich lamp sodowych była zła a pomarańczowy kolor niezbyt ładny to nowe wydają się razić za mocno ale to rzecz względna i osoby starsze pewnie postrzegają to inaczej.