Szum Rumi

Budżet obywatelski w Rumi – na co zagłosujesz?

Głosowanie na tegoroczne projekty Budżetu Obywatelskiego startuje już 18 września i potrwa do 2 października. Kompletna lista znajduje się na stronie: https://rumia.budzet-obywatelski.org/projekty

Rumia była pierwszym miastem Małego Trójmiasta Kaszubskiego, które stworzyło własny Budżet Obywatelski. W tym roku mieszkańcy mogą głosować po raz czwarty. Do wydania przeznaczono 1,5 miliona złotych.

Wśród projektów znajduje się wiele interesujących propozycji. Są inwestycje drogowe: m.in. budowa ogólnodostępnego parkingu przy Szkole Podstawowej Nr 10 w Rumi czy przebudowa ul. Księdza Lucjana Gierosa. Na liście znalazły się też propozycje sportowe: m.in. wybudowanie boiska u zbiegu ulic Kostki Napierskiego i Kilińskiego, oświetlenie „Strefy Sportu Zagórze” lub rozbudowa skate parku.

Wśród projektów społecznych interesujące wydają się cykl koncertów dla dzieci „Stacja Jazz”, kurs samoobrony dla kobiet czy spektakl „Wytresowany Mężczyzna”.

Ja najprawdopodobniej zagłosuje jednak na rewitalizację terenu zabytkowego cmentarza wokół ruin średniowiecznego kościoła w Rumi (projekt inwestycyjny) oraz darmową sterylizację i kastrację zwierząt właścicielskich, która w ostatnich latach biła rekordy popularności wśród mieszkańców.

A jakie są Wasze typy? Piszcie w komentarzach!

Garść przydatnych informacji
Prawo udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec miasta Rumi. Możliwe jest oddanie jednego głosu na projekt inwestycyjny i jednego na projekt prospołeczny.

Głosowanie przeprowadza się poprzez wypełnienie interaktywnego formularza do głosowania dostępnego na stronie internetowej rumia.budzet-obywatelski.org

Interaktywny formularz do głosowania zawiera numery projektów, nazwy projektów oraz informację jak prawidłowo oddać głos. Integralną częścią formularza do głosowania jest oświadczenie głosującego o zamieszkiwaniu na terenie miasta Rumi. Brak oświadczenia uniemożliwi wzięcie udziału w głosowaniu.

Wszelkie dane uzyskane od osób głosujących w systemie informatycznym, znajdujące się w zbiorze tymczasowym, po zakończeniu głosowania zostaną niezwłocznie usunięte. Informacja o wynikach głosowania zostanie opublikowana na stronie internetowej Urzędu Miasta Rumi oraz w formie komunikatu prasowego do mediów.

2 komentarze

  • Duża placy zabaw dla dzieci. Widać, że dobrych placów brakuje. Mam nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski ze źle zrealizowanej inwestycji „Placyk przy czwórce”.

    Najważniejsze w takim placu zabaw, aby było więcej zjeżdzalni, jak ławek 🙂

    Osobiście zagłosuję na parking przy szkole nr.10, gdyż tego naprawdę tam brakuje. Z projektów prospołecznych dla mnie bądź moich bliskich zupełnie nic się nie kwalifikuje.