Szum Rumi

Wystawa starych motocykli w CH Port Rumia

W CH Port Rumia trwa wystawa starych motocykli zatytułowana „Ożywić wspomnienia”. Potrwa do końca lipca.

Wśród prezentowanych modeli znajduje się wiele rzadko spotykanych perełek. Wśród eksponatów znalazły się m.in. przedwojenne: francuski Ravat z 1936 roku i Triumph z 1939 roku, a także powojenne legendy polskich dróg: Jawa 353 z 1962 roku, Komar Sport z 1974 roku czy Romet M3 z 1986 roku.

– Miłośnicy zabytkowej motoryzacji będą mogli przenieść się choć na chwilę do lat młodości swoich dziadków i rodziców lub przypomnieć sobie własne podróże – zachęcają organizatorzy.

Nie zabrakło też popularnej WFMki znanej wielu osobom urodzonym w czasach Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Wspomnienia sprzed lat odświeża także „Kaczka”, czyli Jawa 50, która swoim wyglądem bije słynną Vespę. Ozdobą wystawy jest radziecki wojskowy Iż-49 uzbrojony w dodatkowe zbiorniki paliwa i… granaty.

Każdy motocykl, jego historia i specyfikacja techniczna, opisany jest na tabliczce. Można obejrzeć też zabytkowy silnik motocyklowy w przekroju. Pozwala to poznać jego budowę.

– W trakcie trwania wystawy na najmłodszych czeka moc atrakcji. Dzieci dowiedzą się, jak kiedyś wyglądały i były konstruowane motocykle oraz wezmą udział w licznych animacjach. W dniach 28-30 lipca maluchy będą mogły przejechać się zabytkowymi metalowymi samochodzikami, pomalować farbkami zabytkowy motocykl, a także udekorować odlewy gipsowe w kształcie motocykli – zaprasza CH Port Rumia.

Jako właściciel innej legendy PRL, motocykla WSK 125 (wersji M06B3) z 1980 roku, dołączam do tego zaproszenia. Jest na co popatrzeć!

6 komentarzy