Szum Rumi

Kolejny super plac zabaw w Janowie

Dzieci z okolic ulicy Pomorskiej mogą korzystać z kolejnego nowoczesnego placu zabaw. Prace w jego obrębie zakończono pod koniec kwietnia.

Nowy plac zabaw zlokalizowany jest pomiędzy budynkami Pomorska 15, 17, 21, 23 i 25 (niedaleko Lidla w Janowie). Powstał on z inicjatywy Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo.

Dzieci mogą korzystać z kilkunastu różnych urządzeń. Do najciekawszych należą: bębenki „Tam tam” służące do ćwiczeń muzycznych i układania własnych rytmów; gry interaktywne kółko i krzyżyk, ucieczka z labiryntu, połącz figury; różnego rodzaju huśtawki i bujaki, tablica do malowania oraz dużych rozmiarów zjeżdżalnia.

Teren wyposażony został także w elementy małej architektury: kosze na śmieci, regulaminy i ławki dla rodziców. Brakuje tylko jakiegoś niewielkiego parkingu rowerowego, ale nie ma co wybrzydzać.

Część mieszkańców osiedla zwracała uwagę na zniszczenia dokonane przez ekipę budowlaną podczas prac. Według informacji udzielonej przez Spółdzielnię Mieszkaniową szkody zostaną usunięte w ciągu najbliższych dni.

Dodaj komentarz