Szum Rumi

W Rumi otwarto lodziarnię z prawdziwego zdarzenia

Czekoladowego z borowikami, o smaku batona Bounty czy waniliowego z dodatkiem palonego masła. Lodów o takich smakach można spróbować w lodziarni Paulo Gelateria, którą otwarto w CH Abraham. 

Autorskie lodziarnie, tj. takie, w których lody robione są na miejscu, ze świeżych składników i według autorskich receptur, są w Polsce coraz popularniejsze. Można je znaleźć w każdym większym mieście. Teraz podobny lokal otwarty został także w Rumi. Zlokalizowany jest w CH Abraham przy ulicy Starowiejskiej 9.

W Paulo Gelateria można spróbować lodów o różnych, często nietypowych smakach. Każdego dnia oferowane są nieco inne. W dniu, w którym odwiedziłem lodziarnię, dostępne były m.in. mascarpone, snickers, morela, czekolada z borowikiem, mięta z czekoladą, karmel z solą, kinder bueno czy bazylia z limonką. Niektóre ze smaków wydają się… przerażające, ale uwierzcie mi – taka czekolada z borowikami czy bazylia z limonką smakują po prostu ŚWIETNIE.

Dodatkowo do każdego wafelka można zażyczyć sobie polewę czekoladową. Tradycjonaliści przed wyborem niestandardowego smaku mogą poczęstować się darmową próbką. Lody można też zabrać ze sobą w pojemniku na wynos.

Belgijska czekolada, mmm…

Warto dodać, że receptury przygotowywane są przez Pawła Petrykowskiego – mistrza Polski lodziarzy.

Oprócz lodów, lokal oferuje gofry, różne rodzaje kawy, lemoniady, słodkie desery czy rurki z bitą śmietaną. Obsługa zna się na rzeczy i jest w stanie powiedzieć wszystko na temat danego wyrobu. Do tego Panie są uśmiechnięte i pełne pozytywnej energii 🙂

Za tymi pokrywkami znajdują się pyszne lody.

Na pochwałę zasługuje też wystrój lokalu. Samo pomieszczenie nie jest zbyt duże, ale urządzone ze smakiem. Za siedziska robią… wiaderka, do których dołączono poduszkę i drewniane nogi. Bardzo fajny, designerski pomysł, nie widziałem jeszcze podobnego rozwiązania. W przyszłości przed lodziarnią powstanie niewielki punkt dla dzieci, dodatkowe stoliki umieszczone zostaną także w przejściu w CH Abraham. Można przyjść z całą rodziną, nie trzeba bać się o brak miejsca.

Fajnie, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje na się ulokowanie w Rumi nieco ambitniejszych biznesów. Mamy już świetną restaurację, doskonałą palarnię kawy, teraz do zestawu dołącza lodziarnia z prawdziwego zdarzenia. Mocno zachęcam do odwiedzenia i spróbowania!

Więcej o Paulo Gelateria dowiecie się z profilu Facebook: Paulo Gelateria Rumia

6 komentarzy