Szum Rumi

Złóż PIT i pomóż miastu zdobyć pieniądze na inwestycje

Mieszkasz w Rumi, ale nie jesteś tu zameldowany? Możesz pomóc miastu w zdobyciu funduszy na kolejne inwestycje. Wystarczy odpowiednio złożyć PIT.

Do 2 maja 2017 roku mieszkańcy Rumi, także Ci zameldowani w Trójmieście czy innych gminach, zobowiązani są do rozliczenia się z podatku PIT.

Odprowadzony przez nas wszystkich podatek dochodowy nie trafia w całości do budżetu Państwa. W przypadku Rumi prawie 40% podatku wraca do budżetu gminy. Fundusze te pozwalają potem na realizację inwestycji – dróg, chodników czy obiektów sportowych. Dlatego tak ważne jest, żeby osoby mieszkające w Rumi wpisywały jako adres zamieszkania nasze miasto, a nie miejsce, w którym są zameldowani.

Jak to zrobić? To proste!

Przede wszystkim należy złożyć PIT do Urzędu Skarbowego w Wejherowie. Na pierwszej stronie formularza, w części B, należy wpisać aktualne miejsce zamieszkania. W tym przypadku nie ma znaczenia miejsce zameldowania, a miejsce realnego zamieszkania w Rumi.

W przypadku, w którym rozliczenie PIT zostało już wysłane, możliwa jest jego prosta modyfikacja za pomocą dokumentu ZAP-3. Wystarczy go wypełnić, a następnie przesłać do Urzędu Skarbowego w Wejherowie.

Dodaj komentarz