Szum Rumi

Olle Cafe – oszalałem na punkcie rumskiej kawy!

Olle Cafe na Placu Kaszubskim to miejsce, które oferuje najlepszą kawę nie tylko w naszym mieście, ale i całej okolicy.

Nigdy nie byłem smakoszem kawy. Wręcz przeciwnie – przez większą część życia piłem najzwyklejszą rozpuszczalną tęgo zalaną mlekiem. Dopiero kiedy w trakcie wycieczki spróbowałem prawdziwego włoskiego espresso wszystko się zmieniło.

Szukając kawy podobnej jakości w Polsce, pierwsze kroki skierowałem do Gdyni. Tam wszystko było albo rozwodnione, albo ostre w smaku. Słowem – lipa. Potem nastąpił etap zakupu kawiarki i próbowania popularnych Lavazzo i Segafredo. I też bez szału.

dsc_1036_wynik

Po otwarciu delikatesów Darboven w Rumi dostrzegłem światełko w tunelu. I zacząłem szukać w swoim mieście. Darbovenem trochę się zawiodłem, ale szukając dalej, trafiłem na niewielką palarnię kawy zlokalizowaną na Placu Kaszubskim – Olle Cafe.

Olle Cafe to przede wszystkim palarnia. Wprawdzie można napić się pysznej kawki na miejscu, ale lokalu przy Placu Kaszubskim raczej nie powinno się traktować jak pełnoprawnej kawiarni. Chociaż nie brakuje mu uroku.

dsc_1044_wynik

Na miejscu można za to zaopatrzyć się w kilkadziesiąt różnego rodzaju kaw z całego świata – Brazylii, Etiopii, Indonezji, Kenii, Meksyku i wielu, wielu innych. Miłośnicy lżejszych napojów mogą spróbować aromatycznych herbat.

Takiego miejsca brakowało w Rumi, mocno polecam 🙂 Link do strony Olle Cafe: http://ollecafe.pl/ 

6 komentarzy

 • Po pierwsze to segafredo ma ochydną kawę po drugie pita z Darbovena to albo ta z tych tańszych albo jakaś stara cała polska sie zaopatruje w Darbovenie a i kawa jest rewelacyjna

  • Tomaszu, napisz proszę swój komentarz trochę bardziej składnie, bo bardzo chciałbym zrozumieć drugą jego część, a po prostu nie umiem. 😀

   „pita z Darbovena to albo ta z tych tańszych albo jakaś stara cała polska sie zaopatruje w Darbovenie a i kawa jest rewelacyjna”

   Znaczy co, jest tania, stara, czy rewelacyjna? 😀

   • Domyślam się, że Tomasz chciał po prostu obronić swoją firmę 😉 Ja nie jestem przeciwnikiem Darbovena, ani wielkim znawcą. Po prostu w Olle Cafe bardzo mi smakuje, a w Darbovenie wydaje mi się taka jak w każdej knajpie w Gdyni. Kwestia gustu 😉