Szum Rumi

Budżet Obywatelski – na co głosujesz?

Wystartowało głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Potrwa do 25 września 2016 roku. Wybierajcie projekty i głosujcie! 🙂

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą o co w tym wszystkim chodzi – mieszkańcy mogą sami zgłaszać propozycje zmian w mieście (np. budowę chodników, ulic, boisk, plac zabaw). Następnie w procesie internetowego głosowania wyłaniane są najlepsze przedsięwzięcia.

Zwycięskie inicjatywy realizowane będą w kolejnym rozdaniu budżetowym, czyli w tym wypadku w 2017 roku.

Obrodziło 🙂

W tym roku mieszkańcy Rumi zgłosili prawie sześćdziesiąt projektów, z czego zdecydowana większość to propozycje inwestycji w przestrzeni miejskiej. Na liście można znaleźć pomysły budowy chodników, ulic, ścieżek rowerowych, placów zabaw, elementów małej architektury i wielu, wielu innych. Jest z czego wybierać.

Pełna lista projektów inwestycyjnych.

Warto też zwrócić uwagę na przedsięwzięcia prospołeczne, czyli projekty miękkie. Tych tradycyjnie jest nieco mniej, ale i tak kilka propozycji zasługuje na uwagę.

Pełna lista projektów prospołecznych.

1

Jak zagłosować?

1. Musisz wejść na stronę: https://budzetobywatelski.rumia.eu/
2. W odpowiednie okienka wpisać PESEL, imię ojca i matki. Zaznaczyć punkt „Jestem mieszkańcem Rumi”.
3. Wybrać interesujący projekt inwestycyjny i prospołeczny.
4. Zagłosować 🙂

Na co głosujesz?

Gorąco zachęcam Was do dzielenia się – Waszym zdaniem – najfajniejszymi pomysłami. Ja zagłosowałem na fontannę w Parku Żelewskiego (projekt nr 3). Do ostatniego momentu wahałem się czy nie zagłosować na Przystanek Energia (projekt nr 51), czyli punkt doładowania komórki lub tabletu niedaleko rumskiego dworca. Konflikt rozwiązał… rzut monetą. Głos ma się tylko jeden.

W projektach prospołecznych moim zdecydowanym faworytem jest Cyfrowe Archiwum Społeczne (projekt nr 49). Jego zadaniem będzie dokumentowanie historii Rumi poprzez zbieranie zdjęć i wspomnień mieszkańców. Brzmi bardzo interesująco!

Pochwal się w komentarzach na co zagłosowałeś 🙂

Dodaj komentarz