Szum Rumi

Gdzie w Rumi można kupić dobre piwo?

Od jakiegoś czasu mam świra na punkcie nietypowych piw. Naoglądałem się Tomka Kopyry i teraz piję same ajpijeje, rałchboki i wajceny. Swojska Perła, Namysłów i Amber Naturalny poszły w odstawkę.

W związku z moją nową fascynacją, od jakiegoś czasu zwracam uwagę na dobre sklepy monopolowe, w których można zaopatrzyć się w nawet najdziwniejsze produkty piwnej rewolucji. Poniższy wpis jest efektem moich dotychczasowych odkryć. Wybrałem cztery miejsca, w których zaopatruje się najczęściej. Dopisujcie swoje.

#4 Piwa regionalne. Sklep i Bar (ul. Filtrowa 2A)

monopole (3 of 4)

W sklepie na Filtrowej można zaopatrzyć się w większość piw regionalnych, kilka kraftowych i chyba wszystkie koncerniaki. W piwnicy sklepu znajduje się bar, w którym można spokojnie napić się dobrego trunku (latem także w ogródku piwnym). To chyba jedyne miejsce w naszym mieście, które oferuje tak duży wybór piw do spożycia na miejscu. Wystrój jest, jaki jest, ale to drugorzędna sprawa – liczy się piwko. Jako ciekawostkę warto dodać, że na ścianach lokalu znajduje się kilkadziesiąt tysięcy kapsli po piwie.

#3 Joy (ul. Dąbrowskiego 14B)

monopole (1 of 4)

Legenda ulicy Dąbrowskiego. Joy oferuje niewielki wybór niestandardowych piw, ale za to jest otwarty całą dobę. Ze względu na lokalizację wokół sklepu często krążą amatorzy nocnych eskapad w stanie grubo przesadzonym, ale nigdy nie zauważyłem, żeby w okolicy były jakieś burdy. A Wy?

#2 Świat alkoholi (ul. Piłsudskiego 52)

monopole (4 of 4)

Przez kilka ostatnich lat mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o kupno piwa. Bardzo ciekawa oferta, czasem można trafić naprawdę nietypowe produkty. Do tego sklep przy Piłsudskiego otwarty jest dość długo, ma bardzo sympatyczne panie sprzedawczynie i generalnie – czuje się w nim tak… domowo.

#1 Afroalko (ul. Dębogórska 38)

monopole (2 of 4)

Jakiś czas temu sklep przy Piłsudskiego musiał ustąpić w moim piwnym rankingu na rzecz lokalnego Afroalko. Nie jestem wielkim fanem jakichkolwiek sieciówek, ale w tym wypadku muszę przyznać, że takiego wyboru piw nie ma nigdzie indziej w Rumi. Ba, nawet w Gdyni nie znalazłem podobnego sklepu.

O tym miejscu pisał już browarnik Tomek, pozwolę sobie na cytat: „Asortyment piwny sklepu moim skromnym zdaniem najlepszy ze wszystkich, jeśli chodzi o sieć Afroalko”.

Trudno się nie zgodzić.

Ilość niespotykanych nigdzie indziej piw jest w nim tak duża, że przed regałami można stać nawet kilkanaście minut. Do tego sklep oferuje kraftowe szkło w relatywnie niskich cenach, a także próbki drogich alkoholi, tabakę i wiele, wiele innych.

A gdzie Ty zaopatrujesz się w piwo? Pisz w komentarzach 🙂

11 komentarzy